NA ROHU U NÁS

  /  Divadlo   /  Dva muži v šachu v Braškově

KDY: sobota 21. srpna. 2021 od 19:30 hod

KDE: BRAŠKOV – VALDEK; lesopark Háj

Hra DVA MUŽI V ŠACHU je nadčasové dílo, které je možné umístit do jakékoli doby a na jakékoli místo. Autor jej však umisťuje do Itálie 18. století. Tehdy byla tato země rozdrobena na mnoho malých feudálních státečků.

Kdesi v zapadlém koutě krásné Itálie v jedné stáji žijí dva vojáci, důstojníci, šlechtici, stratégové Marcello a Giacomo. Jak jim velí rodová příslušnost a tradice, jsou odvěkými nepřáteli. Jsou to soupeři, kteří mají své principy, svá stanoviska, ješitnost a pýchu, ale zároveň je to jejich soužití a střetávání sbližuje.

Do života obou šlechticů vstupují dvě ženy: Bianca a Giulietta. Nejsou to žádné dámy velkého světa, patří na venkov, ale vůbec nejsou naivní a hloupé. Velice dobře vědí, co chtějí a také to krok za krokem, s jistotou sobě vlastní, uskutečňují.

Přirozeně musí dojít ke střetu, z něhož odchází poražena mužská zatvrzelost a pýcha. Ta končí u prázdného talíře a vypité lahve. Bianca s Giuliettou, ozbrojeny svými půvaby, selským rozumem, úsměvem a navíc plnými košíky jídla mají nad muži naprostou převahu.

Přenesme se tedy společně do slunné Itálie, máme století osmnácté a nad námi se klene azurové nebe bez mráčku…

Kdo ma nějaké problémy, starosti, trápení, ale i ti kdo jsou v poho nenechte si ujít představení Dva muži v šachu… Je to super, úplně jsem vypnula a večer si úžasně užila a za to Vám obrovský dík.

Jitka Bernhartová, divačka

Vstpenky na představení, které se koná v neděli 21. srpna 2021 od 19:30hod budou k dostání na místě v lesoparku Háj v Braškově – Valdek.

Obec Braškov je hlavním partnerem tohoto představení.

Komentáře: