NA ROHU U NÁS

V pátek 10. a stejně i v sobotu 11. června byl sál na OÚ nabitý do posledního místa, pro velký zájem veřejnosti všechna předem rezervovaná. Všechno bylo promyšleno a připraveno, jak se sluší na přivítání nové hry, neboli na premiéru, v uznávaných velkých divadlech. V sále stolky se svíčkami, kapalné občerstvení venku a pohoštění na každém stolku uvnitř. Tak příjemně nejsou diváci v divadlech vítáni široko daleko.

To nejpříjemnější přišlo, sotvaže se v sále setmělo a zvedla se pomyslná opona. Jen čtyři herci, nižborští občané, amatéři, ale už v mnoha dřívějších představeních ostřílení, spustili kavalkádu skvělých komických situací, vtipných dialogů a replik. V jedněch pevných kulisách, bez vtíravých, nadbytečných světelných, zvukových či pyrotechnických efektů, zato v efektních převlecích, dokázali zahrát své role stejně dokonale jako profesionálové. Není divu, když hru s nimi nastudoval režisér – zkušený hudební a divadelní profesionál pan Otto Weiss, rovněž nižborský občan.

Smích zněl sálem téměř bez přestání. Obecenstvo nešetřilo pochvalnými ovacemi po celou dobu představení, při děkovačce nejvíc. Dlouhý potlesk vestoje a četné kytice aktérům byly zaslouženou odměnou za půldruhé hodiny, prožité družně, vesele a bezstarostně.

Vynikající představení bylo bezesporu další perlou na šňůře kulturních událostí, které zůstanou dlouho v naší paměti.

autor: Jan Lukeš | fotografie: Roman Dietrich

originální článek v berounském deníku zde: https://berounsky.denik.cz/ctenar-reporter/nizborsky-divadelni-soubor-potesil-premierou-komedie-sbohem-zustavam-20220621.html?fbclid=IwAR3Uck-y9lj3LzQ-cdkvBWDj44SDWl3ROmqY_cALXst2Vbga1P5WOgajiFU

Komentáře: