DRAMATICKÝ KROUŽEK

MÁTE DOMA TALENTOVANÉ DĚCKO NEBO TEENAGERA, KTERÉMU SE LÍBÍ DĚNÍ OKOLO DIVADLA? PŘIHLASTE HO DO NAŠEHO DRAMATICKÉHO KROUŽKU...

Již nějakou dobu slýcháme, že vám chybí další aktivity pro naše ratolesti a proto po delší přípravě přicházíme s naším dramatickým kroužkem DK ROH, který je určen pro všechny děti a teenagery nejen z Nižboru ale také jeho blízkého okolí.

Za náš divadelní soubor mluví činy, které vám předkládáme v podobě našich již vyprodukovaných her, jako jsou například Dva muži v šachu, Equus, Sbohem, zůstávám!, nebo akcí, které se snažíme pro naši obec přinášet za jednu z nejúspějšnějších můžeme považovat Rozsvěcení Vánočního stromečku.

Divadlo dětem nabízí možnost fyzické a psychické aktivity zároveň a umožní jim vstoupit do světa fantazie a her.

Naše práce bude zakončena autorským divadelním představením na konci roku

CO VÁS ČEKÁ A NEMINE

aneb co náš dramatický kroužek nabízí
DIVADLO
Jevištní mluva
Zahrát různé postavy a role
Recitace
Prosazení sebe sama
DIVADELNÍ ZÁKULISÍ
Tvorba kulis
Tvorba kostýmů
Tvorba rekvizit
TANEC A POHYB
Jevištní pohyb
Různé choreografie
MLUVA A ZPĚV
Mluvit zřetelně
Zlepšovat pěvecké nadání
Práce s vlastním hlasem

Dramatická výchova a dramatické kroužky spadají pod estetickou výchovu – u nás budou děti pracovat hlavně s rolemi. I u dětí se snažíme, aby si uvědomovaly své okolí a lidi v něm žijící a vciťovaly se do různých rolí. Během kroužku se děti budou moci stát někým jiným, než kým ve skutečnosti jsou. Realitu necháme přede dveřmi a užijeme si, jak vypadá divadlo.

V našem dramatickém kroužku si užijeme plno zábavy při hraní různých divadelních her a pohádek. Hravou formou si osvojíme spoustu říkanek, jazykolamů a naučíme se mluvit zřetelně a budete mít možnost se učit se vystupovat nejen před ostatními dětmi.

Pomocí dramatických her ztrácí zábrany a mohou tak upustit uzdu své fantazii a tvořivosti. Budou navrhovat kostýmy a vytvářet tak svojí představu různých postav, také kulisy spadají do jejich tvořivosti a díky krátkým textům se naučí pracovat s hlasem, řečí a tělem.

Kroužek je proto vhodný i pro děti, které se stydí, jelikož se zde naučí, jak se prosadit. Naopak neposedné děti se mohou v tomto kroužku zklidnit.

Děti se budou stát při účasti vzniku celého představení a budou si moci vyzkoušet, jak vzniká divadelní představení a co se děje v divadelním zákulisí.

Naše práce bude zakončena autorským divadelním představením na konci roku

DŮLEŽITÉ INFORMACE

CENA: 2500,- CZK ZA POLOLETÍ

platbu prosím proveďte po potvrzení vaší přihlášky ve prospěch účtu:

DÉLKA VYUČOVACÍ HODINY: 2 X 45MIN
KDY KROUŽEK PROBÍHÁ: KAŽDÝ TÝDEN V ÚTERÝ OD 16. HODIN
KDE KROUŽEK PROBÍHÁ: NA SÁLE OBCE NIŽBOR

PŘIHLÁŠENÍ DO KROUŽKU