O nás:

Nevíte ještě kdo jsme? Je na čase to zjistit!

Divadelní soubor v Nižboru měl téměř 100 letou tradici. Hrávaly se zde zpěvohry, činohry, komedie, historické hry, tragédie, zkrátka vše, co k divadlu patří. Hrálo se v Sokolovně, takřka na každém rohu a nejen nižborský divák jezdil na tato různorodá představení.

Náš divadelní soubor NA ROHU U NÁS byl založen v roce 2018. Plán obnovit zde činnost souboru se rodil téměř 3 roky a doufáme, že Vás náš soubor bude bavit, jako tomu bylo před lety.

Velkým impulsem pro založení souboru bylo ticho po pěšině v našem kraji a říkali jsme si: “Proč jezdit do Plzně na něco dobrého nebo do Prahy, když to můžeme mít i u nás?”

Vše začalo téměř nevině, že si založíme divadelní soubor. Naše přání a touhy se vyplnily a my začali tvořit. První akcí, kterou jsme pro vás připravili bylo VÁNOČNÍ A PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ SOUSEDŮ KU PŘÍLEŽITOSTI PRVNÍHO ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU V NIŽBORU.

Pravda akce dlouhého názvu, ale stáli jsme u toho abychom v naší krásné obci rozsvítili s přátely a sousedy Vánoční stromeček. Doplňovalo ho naše první představení vůbec a to komediální úprava Štědrého dne ze sbírky Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Nikdy na tyto chvíle nezapomeneme! Díky vám se v roce 2019 uskutečnil i druhý ročník této akce a diváků bylo třikrát víc.

A pak už to vše šlo ráz na ráz začalo se zkoušet a z malého divadelního souboru postupem času začalo vznikat opravdové divadlo.

Jako po první hře jsme sáhli po Horníčkových Dvou mužích v šachu. Po úspěšné preméře nás nadšení vás nadchlo na tolik, že jsme museli vymýšlet a tvořit dál a věnovat se tak divadlu víc. Sáhli jsme proto i do vážnějších vod a začali připravovat hru Equus od Petera Shaffera, neboť podívat se někdy pravdě do očí není od věci.

V nynější snad již poCovidové době pro vás chystáme letní scénu a akce různého stylu. Tak s námi dýchejte dál, neboť vlastně z důvodu potěšení a ukojení tužeb náročného diváka má naše práce smysl!

Nové projekty:

Připravujeme pro vás letní scénu, která je už dva roky v řešení a jak víte vzhledem k tomu že by měla stát na panské louce je s povodím náročné vše vyřešit. Obec je této věci nakloněna i vzhledem k vytvoření přístřešku v případě nepříznivého počasí. Tam bychom vás chtěli těšit letními kiny, koncerty, divadelními představeními a různými kulturními akcemi. Držme si palce, ať se i v létě můžeme bavit u naší krásné berounky.

Další novinkou připravovanou na září roku 2022 ve spolupráci s obcí, pod taktovkou našeho divadelního souboru je připravovaný projekt Dramatického kroužku pro děti. Vyučovat jej budou dva lektoři. Prioritně přijímáni budou děti z Nižboru, Stradonic a Žloukovic, až poté děti z dalších obcí a měst. Brzy vám odhalíme víc!

Také pro vás připravujeme na novou sezonu, krom našich her Equus a Dva muži v šachu, které se budou nadále uvádět, dvě nové komedie. A to černou moderní komedii SBOHEM, ZŮSTÁVÁM!, která je premiérována 10. & 11. června 2022 a ONE WOMAN SHOW: MODELKA XXL, kterou premiéra čeká v září 2022. Takže o smích ani vážnost nebude nouze. Těšíme se, až se setkáme v sálech a uslyšíme Váš potlesk, smích, pláč a prostě vše co k divadlu patří. Hlavně, že se potkáme!

Náš tým

Prohlédněte si všechny členy našeho týmu!

NÁŠ PROGRAM

Přejděte rovnou do našeho programu a vyberte si z našich akcí.