O nás

Divadelní soubor v Nižboru měl téměř 100 letou tradici. Hrávaly se zde zpěvohry, činohry, komedie, historické hry, tragédie, zkrátka vše, co k divadlu patří. Hrálo se v Sokolovně, takřka na každém rohu a nejen nižborský divák jezdil na tato různorodá představení.

NA ROHU U NÁS

Náš divadelní soubor NA ROHU U NÁS byl založen v roce 2018.
Plán obnovit zde činnost souboru se rodil téměř 3 roky a doufáme, že Vás náš soubor bude bavit, jako tomu bylo před lety.

Velkým impulsem pro založení souboru bylo ticho po pěšině v našem kraji a říkali jsme si: “Proč jezdit do Plzně na něco dobrého nebo do Prahy, když to můžeme mít i u nás?”

Vše začalo téměř nevině, že si založíme divadelní soubor. Naše přání a touhy se vyplnily a my začali tvořit. První akcí, kterou jsme pro vás připravili bylo VÁNOČNÍ A PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ SOUSEDŮ KU PŘÍLEŽITOSTI PRVNÍHO ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU V NIŽBORU.

Pravda akce dlouhého názvu, ale stáli jsme u toho abychom v naší krásné obci rozsvítili s přátely a sousedy Vánoční stromeček. Doplňovalo ho naše první představení vůbec a to komediální úprava Štědrého dne ze sbírky Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Nikdy na tyto chvíle nezapomeneme! Díky vám se v roce 2019 uskutečnil i druhý ročník této akce a diváků bylo třikrát víc.

A pak už to vše šlo ráz na ráz začalo se zkoušet a z malého divadelního souboru postupem času začalo vznikat opravdové divadlo.

Jako po první hře jsme sáhli po Horníčkových Dvou mužích v šachu. Po úspěšné preméře nás nadšení vás nadchlo na tolik, že jsme museli vymýšlet a tvořit dál a věnovat se tak divadlu víc. Sáhli jsme proto i do vážnějších vod a začali připravovat hru Equus od Petera Shaffera, neboť podívat se někdy pravdě do očí není od věci. Doufáme, že vás i tento počin osloví.

Tak s námi dýchejte dál, neboť vlastně z důvodu potěšení a ukojení tužeb náročného diváka má naše práce smysl!

Nenechte si nic uniknout!

Vyberte si své místo na naše představení.

Chci novinky:


    Naši umělci

    Prohlédněte si všechny členy našeho týmu!