O nás:

Nevíte ještě kdo jsme? Je na čase to zjistit!

Divadelní soubor v Nižboru měl téměř 100 letou tradici. Hrávaly se zde zpěvohry, činohry, komedie, historické hry, tragédie, zkrátka vše, co k divadlu patří. Hrálo se v Sokolovně, takřka na každém rohu a nejen nižborský divák jezdil na tato různorodá představení.

Náš divadelní soubor NA ROHU U NÁS byl založen v roce 2018. Plán obnovit zde činnost souboru se rodil téměř 3 roky a doufáme, že Vás náš soubor bude bavit, jako tomu bylo před lety.

Velkým impulsem pro založení souboru bylo ticho po pěšině v našem kraji a říkali jsme si: “Proč jezdit do Plzně na něco dobrého nebo do Prahy, když to můžeme mít i u nás?”

Vše začalo téměř nevině, že si založíme divadelní soubor. Naše přání a touhy se vyplnily a my začali tvořit. První akcí, kterou jsme pro vás připravili bylo VÁNOČNÍ A PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ SOUSEDŮ KU PŘÍLEŽITOSTI PRVNÍHO ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU V NIŽBORU.

Pravda akce dlouhého názvu, ale stáli jsme u toho abychom v naší krásné obci rozsvítili s přátely a sousedy Vánoční stromeček. Doplňovalo ho naše první představení vůbec a to komediální úprava Štědrého dne ze sbírky Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Nikdy na tyto chvíle nezapomeneme! Díky vám se v roce 2019 uskutečnil i druhý ročník této akce a diváků bylo třikrát víc.

A pak už to vše šlo ráz na ráz začalo se zkoušet a z malého divadelního souboru postupem času začalo vznikat opravdové divadlo.

Jako po první hře jsme sáhli po Horníčkových Dvou mužích v šachu. Po úspěšné preméře nás nadšení vás nadchlo na tolik, že jsme museli vymýšlet a tvořit dál a věnovat se tak divadlu víc. Sáhli jsme proto i do vážnějších vod a začali připravovat hru Equus od Petera Shaffera, neboť podívat se někdy pravdě do očí není od věci.

V nynější snad již poCovidové době pro vás chystáme letní scénu a akce různého stylu. Tak s námi dýchejte dál, neboť vlastně z důvodu potěšení a ukojení tužeb náročného diváka má naše práce smysl!

Nové projekty:

Připravujeme pro vás novou letní scénu, která když vše dobře dopadne povstane na panské louce. Tam bychom vás chtěli těšit letními kiny, koncerty, divadelními představeními a různými kulturními akcemi. Držme si palce, ať se opět můžeme začít bavit.

Další novinkou pod taktovkou našeho divadelního souboru je připravovaný projekt Dramatického kroužku pro děti. Vyučovat jej budou dva lektoři. Prioritně přijímáni budou děti z Nižboru, Stradonic a Žloukovic, až poté děti z dalších obcí a měst. Brzy vám odhalíme víc!

Novinky po klidu doby neustávají a proto je tu také nový pořad / podcast Otto Weisse s názvem ZLATÝ ČESKÝ RUČIČKY ve spolupráci s Bohemian Media Global s.r.o., který naleznete na platformách Apple music a Spotify. Potkávat se budeme každou středu s osobnostmi různých činností, takže se máte na co těšit!

Také pro vás připravujeme na novou sezonu, krom našich her Equus a Dva muži v šachu, které se budou nadále uvádět, dvě nové komedie. A to ONE WOMAN SHOW: MODELKA XXL a černou moderní komedii SBOHEM, ZŮSTÁVÁM! Takže o smích ani vážnost nebude nouze. Těšíme se, až se opět potkáme v sálech a uslyšíme Váš potlesk, smích, pláč a prostě vše co k divadlu patří. Hlavně, že se potkáme!

Náš tým

Prohlédněte si všechny členy našeho týmu!

NÁŠ PROGRAM

Přejděte rovnou do našeho programu a vyberte si z našich akcí.