Equus

16

Září

O hře

Divadelní spolek NA ROHU U NÁS, z.s. představí divadelní hru Equus.
Příběh o tajemném bohu koní, nemocných životech a o duších hledajících něhu, pochází z pera autora další slavné hry “Amadea“ Petera Shaffera.
Osmnáctiletý Alan Strang oslepí koně ve stájích, kde vypomáhá jako uklízeč a ošetřovatel. Od soudu se dostává na psychiatrickou kliniku, kde se jeho případu ujímá psychiatr Martin Dysart – vnitřně vyhořelý člověk. Dysart pátrá po motivaci Alanova podivného zločinu a toto postupné hledání vnáší do hry vzrušující, vpravdě detektivní napětí.
Equus se s grácií a zároveň i přímočaře dotýká vzrušujícího tématu citové vykolejenosti, kdy se pod tlakem nejrůznějších ideologií a fanatismů u jednotlivců ztrácejí citové kontakty. Atraktivní zápletka s detektivním nádechem, poezie všedního dne i rituálnost divadla rozehraná do všech myslitelných kontur a v neposlední řadě také různá velká lidská témata. Animální ztvárnění němých tváří jako potlačení vlastní sexuality celé dílo okoření. Spojením divadla, originální filmové hudby, světel, retrospektiv a takřka prázdné scény budí celek touhu autora: "Mým přáním je, aby inscenace Equua vyvolávala směsici hrůzy a krásy."
UPOZORNĚNÍ: V představení se kouří, používají se stroboskopové efekty, hlasitá hudba a je z důvodu nahoty a náznaku koitu vhodné pro osoby starší 17-ti let, děkujeme za pochopení!

Slavnostní premiéry

16. 9. a 17. 9. 2020 v AUTOCAMPU Beroun (Na hrázi 266 01 Beroun)

Předprodej vstupenek

Vaše vstupenky můžete zakoupit přes naše webové stránky.
“Nositele autorských práv k dílu zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura z.s., Krátkého 1, Praha 9.”